Kontakt

Ordförande
Anna Singer, Uppsala universitet
anna.singer@jur.uu.se
Tfn: 018-4712035

Utbildningsledare
Lars Hagborg, Uppsala universitet
lars.hagborg@uadm.uu.se
Tfn: 018-4711907

Kommunikationssansvarig
Andreas Bergfeldt, Stockholms universitet
andreas.bergfeldt@su.se
Tfn: 08-163928

Kontaktpersoner vid respektive universitet

Göteborg universitet: Sylva Frisk, sylva.frisk@globalstudies.gu.se
Linköpings universitet: Åsa Danielsson, asa.danielsson@liu.se
Lunds universitet: Hege Markussen, hege.markussen@kansliht.lu.se
Stockholms universitet: Felicia Markus, felicia.markus@su.se
Umeå universitet: Peter Lindström, peter.lindstrom@umu.se
Uppsala universitet: Lars Hagborg, hagborg@uadm.uu.se

Kontaktpersoner vid instituten

Svenska institutet i Alexandria: Louise Stenfors Virenfeldt, louise.stenfors.virenfeldt@gov.se
Svenska institutet i Aten: Jenny Wallensten, jenny.wallensten@sia.gr
Svenska institutet i Istanbul: Kristina Josephson Hesse, kristina.hesse@sri.org.tr
Svenska institutet i Rom: Kristian Göransson, goransson@isvroma.org
Svenska teologiska institutet i Jerusalem: Maria Leppakari, maria.leppakari@svenskakyrkan.se

 

Bild1

su

luuuumuliu

gu

 

 

 

istanbul      jerusalemalexandriarom